Współpraca

lubimy ładnie

Pracownia Atelier Design mieści się we Wrocławiu. Artyści działający w pracowni starają się działać nieschematycznie, odrzucając szablonowe, banalne działania. Jako artyści dotykają tego co nowe, twórcze, oryginalne. W pracowni szkło i ceramika wciąż pozostają ich największą pasją. Tworząc sztukę wychodzą naprzeciw potrzebom odbiorców, realizując estetyczne pragnienia i oczekiwania.

Ignacy Nowodworski (ur. 1980 Gdańsk) absolwent Instytutu Sztuki UO w Opolu, uzyskał dyplom z wyróżnieniem w 2005 r., stopień doktora uzyskał na ASP we Wrocławiu w 2018 r. W swoich pracach rzeźbiarskich wykorzystuje różnorodne materiały, takie jak marmur, granit, twarde gatunki drewna, metal oraz przedmioty znalezione. Wzajemne kontrasty materiałów i struktur są charakterystyczne dla jego multimateriałowych rzeźb. Artystę cechuje zainteresowanie człowiekiem i zwierzęciem, jak i międzygatunkową relacją pomiędzy nimi.

Artystka nowego pokolenia, o krytycznym spojrzeniu na niedoskonałości cywilizacyjne. Wrażliwa i odważna, zwraca uwagę na sprawy z kulturowego marginesu. Sięga wzrokiem tam gdzie inni nie sięgają. Fałsz i ból podnosi do rangi sztuki i przedstawia ją wrażliwemu odbiorcy  badając jego  granice lęku.  Poszukuje, eksperymentuje i  wpływa na zbiorową wrażliwość za pomocą intermediów i ulubionej ceramiki. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu ( Sztuka i Wzornictwo Ceramiki).

Zielona i niebieska - dwie farbki w małych pojemniczkach, znalezione gdzieś w domu Jadwigi i Zdzisława (dziadków). Niebieska, ta babcina, do zabarwiania wapna, którym Jadwiga w ciepłe dni maluje letnią kuchnię z piecem chlebowym. I zielona, z niepewnym rodowodem... być może przywieziona przez jednego z nas - wnucząt, na wakacje. Duża, świeżo wybielona ściana w kurniku i zachód słońca - ofiarowany kurom, opowiedziany za pomocą „znaleźnych” farbek... zielonej i niebieskiej. Jest to pierwszy większy obraz, jaki maluję będąc dzieckiem...

Absolwentka Zespołu Szkół Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu, obecnie studentka II roku II stopnia na kierunku Sztuka i Wzornictwo Ceramiki na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. W swojej twórczości nawiązuje do form organicznych, inspirację czerpie z natury i sztuki prehistorycznej. Preferuje małe formy ceramiczne, bo - jak sama twierdzi - "sztuka dla wszystkich"

Marika Bider (ur. 28 września 1995 w Kaliszu), magister sztuki, absolwentka Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta na kierunku Sztuka i Wzornictwo Ceramiki. Dyplom magisterski zrealizowała w II Pracowni Projektowania Ceramiki Użytkowej profesora Mirosława Kocińskiego i w I Pracowni Ceramiki Artystycznej profesora Przemysława Lasaka. Od 2021 laborantka w Zakładzie Ceramicznym Tubądzin, gdzie wdrąża nowe kolekcje płytek ceramicznych oraz zgłębia techniki ich zdobienia. Uczestniczka wielu plenerów artystycznych w Polsce jak i za granicą (Międzynarodowy plener ceramiczny - Dreux 2015, X Międzynarodowy Plener Ceramiczny – Zduny 2019). Brała udział przy konserwacji elementów architektury (drewniana ambona w Kościele pw. Zwiastowania NMP - Dębe 2019, kamienny portal i elewacja katedry św. Mikołaja - Kalisz 2020). Wyróżniona w ogólnopolskim Biennale Małej Formy Ceramicznej (Wejherowo 2020). Uczestniczyła w wystawie online w ramach London Art Biennale (Londyn 2021).

Urodzona 15.04.1996 roku w Kaliszu. Absolwentka Sztuki i Wzornictwa Ceramiki , aktualnie asystentka prof Przemysława Lasaka w Pracowni Ceramiki Artystycznej na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu W swoich pracach inspiruje się emocjami i uczuciami, poszukuje relacji pomiędzy geometrią a organicznością. Skupia się także na obserwacji człowieka pod kątem fizyczności, psychiki, intelektu i przełożeniu wniosków na język ceramiki. Najbardziej fascynują ją wypały plenerowe, a jej ulubionym materiałem ceramicznym jest porcelana. Członek wrocławskiego kolektywu Food Think Tank.

Patrycja Kucik (1980 Prudnik) uprawia wielkoformatowe malarstwo abstrakcyjne, w którym bawi się kolorem i fakturą, zajmuje się również projektowaniem graficznym i edukacją. Czas spędzony we własnej pracowni dzieli z pracą w Galerii Sztuki Współczesnej i Ognisku Plastycznym w Opolu. Jest absolwentką Instytutu Sztuki UO, w 2005 roku ukończyła z wyróżnieniem 5-letnie jednolite studia magisterskie Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych, a wcześniej w 2002 studia licencjackie na kierunku Wychowanie Plastyczne.